Иштихон туманида “Янги Ўзбекистон ёшлари, бирлашайлик!” шиори остидаги фестиваль доирасида гала-концерт ташкил этилди.
Унда вилоят ҳокимининг ўринбосари Х.Очилов ва туман секторлари раҳбарлари иштирок этиб, тумандаги энг фаол ёшлар етакчиси, зукко китобхон ёш оила, энг фаол спортчи, профилактика инспектори ва бошқа истеъдодли йигит-қизларни рағбатлантирди.
–Фаолиятимни бошлаганимдан буён икки нафар эҳтиёжманд оила фарзандларининг олий ўқув юртида ўқиши учун шартнома пулини тўлашга кўмаклашдим, – дейди Ғофур Ғулом маҳалласи ёшлар етакчиси Акбар Хидиров. - Шунингдек, икки нафар ёшга пайвандлаш ускунаси олишига ёрдам бердим. Ҳозирда маҳалламиз ёшлари турли танлов ва спорт мусобақаларида фаол иштирок этиб келмоқда. Жумладан, стритбол спорт туридан маҳалламиз ёшлари вилоят биринчилигини қўлга киритиб, республика босқичига йўлланма олди. Бугун ана шу натижалар ҳисобга олиниб, тақдирланганимдан хурсандман.

The most active youth leaders have been awarded
A gala concert has been organized under the motto of the festival "The youth of New Uzbekistan, let's unite!" in Ishtikhon district.
The deputy governor of the region H. Ochilov and heads of district sectors took part in it and encouraged the most active youth leaders in the district, a smart reader, a young family, the most active athlete, prevention inspector and other talented young men and women.
"Since I started my career, I have helped to pay the contract money for two children of a needy family to study at a higher educational institution," says Akbar Khidirov, the youth leader of neighborhood Gafur Gulam. - I also helped two young people to get welding equipment. Currently, the youth of our neighborhood are actively participating in various contests and sports competitions. In particular, the youth of our neighborhood won the regional championship in the streetball sport and qualified for the republic stage. Today, I am happy that these results were taken into account and that I was awarded.