Халқ депутатлари Самарқанд вилояти Кенгаши сессиясида вилоят аҳолисига мурожаатнома йўллаган Э.Турдимов сессиядан сўнг матбуот анжумани ўтказди.
Вилоят ҳокими журналист ва блогерларнинг Самарқандда туризмни ривожлантириш, жамоат транспорти хизмати сифатини ошириш, таълим ва тиббиёт муассасалари моддий-техника базасини мустаҳкамлаш, ёш кадрлар тайёрлаш билан боғлиқ ва бошқа саволларига жавоб берди.
Хусусан, вилоятда спортнинг оммавийлигини ошириш, халқаро мусобақалар ташкил этиш ва янги спорт иншоотлари қуриш юзасидан берилган саволга жавоб қайтариб, янги мавсумдан суперлигада ўйнайдиган вилоятнинг "Динамо" футбол жамоасига Хорватиядан мураббий ва футболчилар жалб этилишини маълум қилди.

A coach from Croatia is coming to Dynamo
E. Turdimov who addressed inhabitants of Samarkand held a press conference after the session at a session of the Samarkand regional council of people's deputies.
The governor answered journalists 'and bloggers' questions related to the development of tourism in Samarkand, improving the quality of public transport services, strengthening the material and technical base of educational and medical institutions, training young people and others.
In particular, in response to a question about increasing the popularity of sports in the region, the organization of international competitions and the construction of new sports facilities, he said that from the new season would attract coaches and players from Croatia to the regional football team "Dinamo".