Вилоят ҳокими жомбойлик ёшлар муаммоларини тинглади
Вилоят ҳокими Эркинжон Турдимов Жомбой туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабида туман ёшлари билан учрашди.
Тадбирда 200 нафарга яқин йигит-қиз иштирок этди. Уларнинг аксарияти “Ёшлар дафтари”га рўйхатга олинганлардир.
- Ҳовлимизда 10 сотихдан зиёд томорқа бор, - деди Қўлбости маҳалласида яшовчи Анвар Йўлдошев. – Бу ер майдонида меҳнат қилиб рўзғор тебратса бўлади. Қолаверса, қишлоқ, маҳалламизда томорқасини ҳайдатадиган кишилар кўп. Шу орқали ишли бўлиб, рўзғор юритиш мумкин. Бунинг учун мотокультиватор сотиб олишни ўйлаб юрардим, аммо маблағим йўқ эди. Бугун вилоят ҳокимига шу масалада мурожаат қилдим. Икки кун ичида муаммога ечим топиладиган бўлди. Бу ускуна билан қўни-қўшни ва қишлоқдошлар томорқасини ҳайдаб, даромад қиламан.
Учрашув давомида кредит олиш, ишсизлик, уй-жой, йўлларни таъмирлаш ва бошқа масалаларда 70 та мурожаат бўлди. Уларнинг ечими бўйича мутасаддиларга топшириқлар берилди.

The governor listened to the problems of the youth of Jambay
The governor of the region Erkinjon Turdimov met with the youth of the district at the 1st comprehensive school of Jambay district.
The event was attended by about 200 young boys and girls.  Most of them are registered in “Yoshlar daftari“ (the Youth Notebook).
- There are more than 10 hundred square meters of land in our yard, - said Anvar Yuldashev, a resident of Kolbosti mahalla (neighborhood).  - You can earn for housekeeping by working on this land.  In addition, there are many people in our village and neighborhood who cultivate their land.  In this way, you can work and earn a living.  I was thinking of buying a motor cultivator for this, but I didn’t have the funds.  Today I appealed to the governor on this issue.  The problem was solved in two days.  With this equipment, I earn money by driving my neighbors and villagers’ backyards.
During the meeting, there were 70 applications for loans, unemployment, housing, road repairs and other issues.  Officials were given instructions on their solution.